dietanadzis.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie i lifestylu

DietaLifestyleZdrowie

Co zjeść na śniadanie fit?

Co zjeść na śniadanie fit?

Śniadanie uważa się za najważniejszy posiłek człowieka w ciągu dnia. Śniadanie powinno dać nam siłę na większą część dnia, dobre więc by były pożywne, smaczne i ciekawe. Takie, które zje się oczami i ustami. Co zjeść na śniadanie fit? Jakie są najnowsze śniadaniowe inspiracje?

Co zjeść na śniadanie fit

Co najlepiej zjeść na śniadanie fit?

Na temat śniadań napisano już bardzo wiele, wiele też wykonano różnego rodzaju doświadczeń. Wszystko opinie są zgodne pod względem jednego, dopiero dobre i pożywne śniadanie da nam siły na większą część dnia. Dowiedziono również naukowo, że bez śniadania bardzo źle funkcjonuje ludzki organizm. Co zatem zjeść na śniadanie fit?
Węglowodany, tłuszcze, białka a wszystko to popić najbardziej ulubionym napojem.

Śniadaniowe must have

Każdy dzień bardzo dobrze jest zacząć od warzyw i owoców. Dostarczone, już w pierwszym posiłku, odpowiednie witamy spowodują, że będziemy mieć więcej energii na nowy dzień. Dodatkowo dużo siły i witalności dodadzą nam węglowodany. Jednak do śniadania zaleca się spożywać pieczywo ciemne i pełnoziarniste.
Śniadanie to także duża ilość białka, dostarczanego do organizmu jako różnego rodzaju serki, twaróg, jogurty czy inne produkty mleczne. Zawsze będzie lepiej gdy podczas śniadania dostarczymy sobie jak najmniej cukrów i soli.
Przygotowane według takich zaleceń śniadanie możemy popić swoim ulubionym napojem. Wybierając odpowiedni napój nie musimy rezygnować z przyjemności. Możemy więc wybrać zarówno jakikolwiek rodzaj kawy, herbaty lub po prostu wodę albo sok.

Co zjeść na śniadanie fit

Co zjeść na śniadanie fit? – Śniadaniowe inspiracje

Śniadanie fit powinno być pożywne, zdrowe, pełne ale i bardzo kolorowe i atrakcyjne dla oka. Śniadaniowe inspiracje mogą opierać się na dużej ilości owoców. Można zatem zrobić sobie na śniadanie:
– owocowe, kolorowe sałatki,
– pełne owoców galaretki,
– owocowe musy.
Do tego rodzaju owocowych inspiracji można dodać jogurty naturalne, posypać wszystko granolą, płatkami, orzechami, pestkami z dyni lub dodać do tego zwykły biały twarożek.
Śniadaniowe inspiracje to także biały ser lub naturalny jogurt połączony z różnymi dodatkami:
– z płatkami owsianymi,
– kukurydzianymi,
– granolą,
– ziarnami zbóż,
– orzechami, rodzynkami, jagodami goji.
Bardzo ciekawą śniadaniową inspiracją są sałatki robione na bazie różnego rodzaju warzyw z dodatkiem serów białych, których w ofercie sklepu jest bardzo dużo. Do takich sałatek można dodać dużo zieleniny w postaci szczypiorku, rukoli, sałaty masłowej, bazylii czy pietruszki.

Co z kanapkami?

Kolorowe i radujące oko kanapki są zawsze na topie. Dzisiaj jednak do śniadania preferujemy kanapki na bazie pieczywa ciemnego i pełnoziarnistego. Popularna kanapka bułka, masło i ser żółty odchodzi już w zapomnienie a jej miejsce zajmuje kanapka z wędliną, łososiem, avokado, białym serem mozzarella czy fetą. Szaleństwem może być nałożenie na bułkę, zamiast masła, odrobiny nutelli i posypanie kanapek kiełkami rzodkiewki, słonecznika lub brokułów.

Smaczne dressingi

Warzywne i owocowe sałatki i surówki oraz ciekawe i kolorowe kanapki można polewać odpowiednimi sosami i dressingami. Wszystkie one mogą być zrobione z naturalnych i zdrowych składników.

Udostępnij