dietanadzis.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie i lifestylu

DietaLifestyleOdchudzanieZdrowie

Zdrowe przekąski przepisy i propozycje 

Zdrowe przekąski przepisy i propozycje 

Pomiędzy posiłkami też chcemy jeść. Podjadamy bardzo często i to bardzo często ratujemy się posiłkami nie do końca zdrowymi. Przekąska pozwala nam dotrwać od posiłku do posiłku, ale bardzo często jest przyczyną nadwagi i złego samopoczucia. Sprawdź zdrowe przekąski przepisy i propozycje.

Zdrowe przekąski można przygotować samodzielnie

Przekąski to najczęściej kupowane w sklepach niezdrowe batony czy batoniki. Chcemy coś zjeść na szybko, nie myślimy dokładnie co więc kupujemy to co mamy aktualnie pod ręką. Mało kto zdaje sobie sprawę, że zdrowe przekąski można wcześniej przygotować samemu w domu. Czasami przygotowanie zdrowych przekąsek jest bardzo szybkim i sprawnym procesem i nie zabiera dużo czasu.
Zdrowe przekąski to tez mogą być chipsy, nachosy, frytki, tortille lub lody.

Zdrowe przekąski przepisy

Zdrowe przekąski przepisy

Smaczne i zdrowe chipsy możemy przygotować z marchewki, buraka, jabłek czy bananów. Takie chipsy przygotowuje się bez użycia oleju są przez to zdrowsze i mniej kaloryczne. W niektórych sklepach można znaleźć i kupić naturalne chipsy. Taka przekąska jest idealna i bardzo smaczna.
Innym przykładem smacznej przekąski mogą być frytki z marchewki, selera lub korzenia pietruszki. Takie frytki pieczemy w piekarniku, w temperaturze 200 stopni Celsjusza przez około 30 do 40 minut.
Zawsze pamiętajmy, że zdrowymi przekąskami mogą być też surowe warzywa pokrojone w słupki i gotowe w ten sposób do gryzienia, jak również owoce, które zawsze są pod ręką, tylko trzeba je dobrze wymyć.
Ciekawym przykładem zdrowej przekąski, przypominającej pop corn może być pieczona ciecierzyca, inny przykład to krakersy wzbogacone dodatkowo nasionami słonecznika, sezamu czy nasionami chia.
Róbmy jaglane babeczki, naturalne, domowe nachosy, chrupmy orzeszki, pestki dyni czy słonecznika i nie zapominajmy o różnego rodzaju orzechach.

Zdrowe zawsze jest smaczne

Zdrowe przekąski zawsze są smaczne, można je chrupać, podgryzać, łykać jednym haustem. Można je przygotować samemu w domu lub też można rozejrzeć się za nimi w sklepach. Ponadto można je zawsze przygotować wcześniej i mieć zapas zdrowych przekąsek na każdy dzień.
Takie bardziej pracochłonne przekąski, które można sobie robić w wolnym czasie to ciasteczka owsiane, bliny gryczane, batoniki musli czy pralinki daktylowe. Hitem zdrowych przekąsek jest także ciasto marchewkowe.

Zdrowe, domowe lody

Lody nie zawsze kojarzone są jako przekąski zdrowe. Jednak propozycja lodów robionych w domu może się do nich zaliczać. Domowe lody to w głównej mierze propozycja zblendowanych owoców, które następnie są zamrożone. Takie lody są wykonane z jak najbardziej naturalnych składników a przez to, że są naturalne są także bardzo zdrowe i pożywne. Do takich lodów można użyć bananów, truskawek, kakaa. Wszystkie te produkty idealnie łączą się z jogurtem naturalnym lub jogurtem typu greckiego. Dzięki takim składnikom możemy mieć lody czekoladowe, kremowe i owocowe.
Przykładów zdrowych przekąsek jest bardzo dużo, wystarczy tylko znaleźć trochę przepisów w internecie lub popróbować samemu i skorzystać ze swoich kreatywnych pomysłów.

Udostępnij