dietanadzis.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie i lifestylu

Zdrowie

Skuteczne leczenie implantologiczne

Skuteczne leczenie implantologiczne

Wiele osób boryka się z ubytkami uzębienia, co może wiązać się z zawstydzeniem. W takiej sytuacji pomóc mogą implanty zębów Kraków.

Implanty zębów oraz ich działanie

Zadaniem implantu stomatologicznego jest zastąpienie utraconego korzenia zęba. W miejsce gdzie wcześniej był ząb, wszczepia się implant. Zastępuje on ubytek i wszystkie jego funkcje. Wygląd implantu niczym nie odbiega od naturalnego wyglądu zęba.

Implant składa się z trzech części: korony, łącznika oraz śruby. Implanty wykonywane są z tytanu. Jest to materiał który wyróżnia się trwałością i idealnie sprawdza się do wykonania implantów. Każdy z elementów może mieć różną długość czy średnicę. Implanty zębów Kraków zapewniają największą jakość wykonania implantów, a także ich dożywotnią gwarancję.

Wskazania do leczenia

Głównymi wskazaniami do leczenia implantologicznego mogą być:

 • brak jednego zęba
 • rozległe braki w uzębieniu
 • kompletny brak uzębienia
 • luki międzyzębowe obejmujące kilka zębów
 • braki spowodowane niewykształceniem się zawiązków zębowych
 • utrata zębów na skutek próchnicy, chorób przyzębia bądź urazów mechanicznych

Braki uzębienia o różnych przyczynach oraz rozległości kwalifikują się do leczenia implantologicznego. Korzyści czerpane z wykonania zabiegu, mogą polepszyć nie tylko stan zdrowia, ale również komfort psychiczny pacjenta.

Dlaczego warto rozważyć leczenie implantami?

Ubytki w uzębieniu mogą prowadzić do różnych problemów związanych z szczęką i żuchwą. W obrębie szczęki zachodzą liczne zmiany, co może skutkować nawet zanikiem kości. Tego typu ubytkami obciążone są również zdrowe zęby co sprzyja ich łatwiejszemu uszkodzeniu. 

Wszczepienie implantu jest jedyną efektywną metodą, która może zapobiec skutkom braku uzębienia. Dla pacjenta oznacza to również korzyści, takie jak:

 • pozwala na prawidłowe funkcjonowanie jamy ustnej podczas jedzenia
 • gwarantuje piękny uśmiech
 • zapobiega wadom wymowy
 • zapewnia swobodę mówienia
 • zapobiega chorobom następującym w następstwie ubytków uzębienia
 • poprawia komfort psychiczny pacjenta

Implanty zębów Kraków oferuje pacjentom nowatorskie podejście do leczenia oraz od początku dba o ich komfort. Takie leczenie może wiązać się z wieloma wątpliwościami. Wybór dobrej kliniki może zapewnić o prawidłowym przebiegu całego procesu leczenia.

Kwalifikacja krok po kroku

Zanim pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu implantologicznego, trzeba wykonać niezbędne badania oraz diagnostykę. Ocena stanu jamy ustnej pacjenta, diagnostyka i przedstawienie możliwych wariantów leczenia to podstawa, aby rozpocząć cały proces. Pacjent powinien zostać dokładnie zaznajomiony z planem leczenia.

Zabieg implantacji w praktyce

Zanim przejdzie się do właściwego leczenia, najważniejszy powinien być komfort psychiczny pacjenta. Pomaga to w rozwianiu wszelkich wątpliwości pacjenta, a także w zwalczaniu stresu związanego z zabiegiem. Zabieg przebiega pod znieczuleniem, a samo podanie środka znieczulającego jest bezbolesne. Implanty zębów Kraków zapewnia o komforcie przeprowadzonego zabiegu oraz opiece na najwyższym poziomie. 

Udostępnij