dietanadzis.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie i lifestylu

LifestyleZdrowie

Dlaczego warto poznać domowe sposoby na inhalacje?

Dlaczego warto poznać domowe sposoby na inhalacje?

W okresie jesiennym można spotkać się z różnymi przeziębieniami, które prowadzą do pojawienia się kataru oraz uczucia zatkanego nosa. Nie zawsze trzeba w takich przypadkach sięgać po preparaty dostępne w aptekach, ale można zdecydować się na domowe sposoby na radzenie siei z zatkanym nosem. Inhalacje z wykorzystaniem olejków eterycznych czy różnego typu ziół po odpowiednim przygotowaniu pozwalają udrożnić nos.

Jeśli chce się przeprowadzić inhalacje domowymi sposobami niezbędne jest pozyskanie odpowiednich produktów. Warto sprawdzić porady dotyczące tego jak można wykorzystać domowe sposoby na inhalacje. Sięgnąć można po zioła, które można pozyskać zarówno za pośrednictwem sklepów zielarskich, jak też aptek. Obecnie można zdecydować się na zakup takich produktów w sklepach czy aptekach internetowych. Pozwala to znacznie szybciej pozyskać różne zioła.

Jak można wykonać inhalację?

Gdy chce się wykonać inhalację trzeba posiadać odpowiednio akcesoria. Konieczne jest wykorzystanie miski oraz czystego ręczniak. Pozyskane zioła trzeba będzie zalać wrzątkiem. Następnie można dodać do takiego wywaru kilka kropel olejków eukaliptusowych lub rozmarynowych.
Do inhalacji można wykorzystać różne rodzaje olejków eterycznych. Zdecydować można się na:
– olejki tymiankowe
– olejki sosnowe
– olejki eukaliptusowe.

Kiedy sprawdzi się olejek tymiankowy?

Tymiankowy olejek jest w stanie doskonale sprawdzić się przy takich problemach jak katar czy kaszel. Inhalacje można wykonać również przy wszelkich problemach wynikających z przeziębienia. Kilka kropel olejku tymiankowego można wykorzystać również przy bardziej poważnych problemach, co może obejmować zapalenie migdałków czy zatok. Dodatkowo przy poważnym kaszlu można decydować się na łączenie olejku tymiankowego z kroplami oleju anyżowego.

Stosowanie olejku sosnowego

Przy katarze można zastosować również olejek sosnowy. Jest to olejek, który sprawdzi się przy grypie, bólach gardła. Jego działanie jest wykrztuśne oraz antyseptyczne. Podstawową korzyścią zastosowania inhalacji olejkiem sosnowym jest możliwość udrażniania górnych dróg oddechowych. Pozwala to na znaczne ułatwienie oddychania przy chorobach układu oddechowego.

Inhalacje innymi środkami, niż olejki

Przy inhalacjach można zdecydować się na zastosowanie również innych środków oprócz olejków. Do popularnych można zaliczyć cytrynę. Jednak stosować można również sole. Dotyczy to między innymi soli fizjologicznych, które przy stworzeniu wywaru przyjmują postać mgiełki. Inhalacje można wykonać przy wykorzystaniu inhalujących maseczek. Zastosowanie takich inhalacji może sprawdzić się w przypadku dzieci, gdzie stosowanie innych form inhalacji może być utrudnione.

Inhalacje z zastosowaniem soli

Często chce się wykonać inhalację przy silnym przeziębieniu, kaszlu, ale nie posiada się odpowiednich preparatów, produktów. Wówczas można zdecydować się na wykonanie inhalacji z zastosowaniem zwykłej soli. Wystarczy łyżka soli, którą można zalać gorącą wodą, co pozwala przygotować w naczyniu wywar, którym można wykonać inhalację trwającą kilkanaście minut.

Udostępnij