dietanadzis.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie i lifestylu

Lifestyle

Jak prawidłowo myć włosy i jakich kosmetyków używać?

Jak prawidłowo myć włosy i jakich kosmetyków używać?

Mycie włosów wydaje się być zabiegiem banalnym. No bo co może być skomplikowanego we wmasowywaniu szamponu, robieniu z niego piany i spłukiwaniu pasm wodą? Sprawa tylko z pozoru wygląda jednak na prostą. W rzeczywistości bowiem każda kobieta zupełnie inaczej myje swoje włosy i sięga po inne kosmetyki do włosów, dlatego każda może uzyskiwać odmienne efekty. Dzięki kilku opisanym niżej wskazówkom już ten prosty zabieg zdoła wyraźnie wpłynąć na stan i prezencję pasm. Staną się one dużo piękniejsze i zdecydowanie pozytywnie wpłyną na ogólną urodę.

kosmetyki do włosów

Najważniejsze zasady

Pierwsza kluczowa zasada mówi o tym, by włosy zawsze rozczesywać przed ich umyciem. Koniecznie trzeba to zrobić. Jeżeli pominie się ten etap, później trzeba będzie walczyć z grzebieniem i pasmami, by jakoś rozczesać kołtuny – a to nieraz kończy się wyrwaniem całych kępek włosów. Rozczesana wcześniej fryzura nie będzie potem aż tak bardzo się plątać. Włosów nie powinno się też nigdy czesać na mokro. Gdy są wilgotne, stają się bardziej podatne na złamanie i inne uszkodzenia mechaniczne.

Warto też podejrzeć, co fryzjerzy mówią na temat tego, jak prawidłowo myć włosy. A oni niemalże zawsze podczas jednego mycia dwukrotnie sięgają po oczyszczające kosmetyki do włosów! Nie ograniczają się jedynie do powierzchownego oczyszczenia pasm. Najpierw nakładają niewielką ilość rozcieńczonego w wodzie szamponu na samą skórę głowy i to ją oczyszczają z zabrudzeń i łoju. Następnym etapem jest umycie włosów, do czego przeznacza się już minimalną ilość szamponu. Efekt? Włosy i skóra są idealnie oczyszczone i przygotowane na to, by przyjąć kolejne kosmetyki.

tricologica.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.