dietanadzis.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie i lifestylu

Lifestyle

Kawa ziarnista czy mielona – co sprzedawać w swoim sklepie?

Kawa ziarnista czy mielona – co sprzedawać w swoim sklepie?

Zakładając sklep z kawą, niezmiernie ważne jest wybranie odpowiedniego wyposażenia oraz najwyższej jakości asortymentu. Z pewnością zastanawiasz się, czy oferować swoim klientom kawę ziarnistą, czy może mieloną? Jedno i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników.

Kawa mielona czy ziarnista? – zalety i wady obu produktów

Kawa ziarnista oraz mielona ma swoje zalety, jak i wady. Warto pamiętać, że niema tutaj złego wyboru, ponieważ oba rodzaje kawy są chętnie wybierane przez konsumentów. Artykuły te różnią się wieloma kwestiami. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji co do asortymentu sklepu, sprawdź producenta i kraj pochodzenia ziaren. Co ważne, nie zawsze wysoka cena idzie w parze z jakością.

Jeśli chodzi o kawę w wersji mielonej, to pomimo szczelnego zamknięcia, niestety wraz z upływem czasu traci ona swoje walory smakowe. Dla osób sięgających po ten napój sporadycznie może być to niewyczuwalne, aczkolwiek koneserzy z pewnością wyczują różnicę w aromacie i smaku pomiędzy kawą ziarnistą a mieloną. Kawa mielona ma też pewne zalety. Chętnie sięgają po nią osoby zabiegane, gdyż można ją w łatwy i szybki sposób przygotować.

Jeśli chodzi o produkt dostępny w ziarnach, to charakteryzuje się on wyjątkowymi walorami smakowymi. Jego przygotowanie zajmuje oczywiście więcej czasu i wymaga wcześniejszego zmielenia. Kawa ziarnista ma cudowny aromat, który można poczuć w całym domu. Świeżo zmielone ziarna gwarantują maksymalną przyjemność z jej picia, jak i zachowanie wszelkich właściwości kawy. A czy taki produkt ma jakieś wady? Oczywiście, kawa w formie ziaren jest droższa od tej mielonej. Koszt jej zakupu wynagradza jednak wysoka jakość takich produktów oraz to, że zapewniają nam moc doznań oraz znakomicie pobudzają do działania. Zawierają też więcej wartości odżywczych aniżeli kawy rozdrobione.

Czy warto wybrać kawę ziarnistą?

Tak. Kawa ziarnista zapewni Twoim klientom najlepsze doznania. Jest ona ceniona zwłaszcza przez osoby często sięgające po ten napój, czyli prawdziwych koneserów, którzy doceniają jej doskonały smak i zapach. Mielenie ziaren jest często domowym rytuałem, dzięki któremu w całym domu rozpościera się cudowny aromat, zachęcający do picia tego napoju.

Dlaczego tak wiele osób sięga po kawę mieloną?

Wyposażenie sklepu z kawą nie powinno jednak ograniczać się jedynie do kawy ziarnistej. Warto pamiętać, że wielu konsumentów sięga właśnie po kawę mieloną. Hurtownia kawy oferuje oba rodzaje tych produktów. Kawa mielona wybierana jest zwłaszcza ze względu na możliwość prostego i wygodnego przyrządzenia. Do jej przygotowania wystarczy czajnik, kubek i gorąca woda. Preferują ją osoby, które chcą szybko zapewnić sobie energię do działania.

Udostępnij